\Eco Poznaniak

Eco Poznaniak

Eco Driving to nowoczesny sposób kierowania samochodem– ekonomiczny, ekologiczny i bezpieczny – od kilku lat zalecany przez Komisję Europejską.
Zasady Eco Drivingu, które zostały zdefiniowane są odpowiedzią na postęp techniczny, jaki się dokonał w dziedzinie silników spalinowych w latach 90. XX wieku. Dotychczas jednak tylko znikomy odsetek kierowców, i tylko w krajach najwyżej rozwiniętych, poznał i stosuje z powodzeniem zasady eko-jazdy. W Polsce zasady eko-jazdy są na razie upowszechniane głównie wśród kierowców wielkich ciężarówek i autobusów, bo właściciele tych pojazdów najszybciej zrozumieli, jakie mogą osiągnąć oszczędności na paliwie, na częściach zamiennych i naprawach, oraz jak bardzo mogą ograniczyć straty powodowane przez wypadki.
Zrozumieli to także przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania. W 2009 zorganizowali największą w Polsce i pewnie w Europie akcję powszechnych szkoleń z zakresu Eco Driving pod nazwą Eco Driving bezpiecznego Poznania. Dzięki temu przedsięwzięciu prawie 1000 Poznaniaków mogło zapoznać się z ekojazdą przechodząc bezpłatne szkolenie teoretyczno-praktyczne.

Projekt powstał w ramach współpracy z naszym Partnerem AT Computers.
Byliśmy odpowiedzialni za część oprogramowania oraz identyfikację wizualną tego projektu.

\Gra EcoSymulator

Zaprojektowaliśmy i oprogramowaliśmy grę symulującą jazdę autem i uczącą jak jeździć ekonomicznie.

Gra EcoSymulator Ikona hiperłącza

Zobacz Online

\Web Design

Zaprojektowaliśmy serwis www.ecopoznaniak.pl.

Strona internetowa

\Identyfikacja Wizualna

Wizytówki, EcoKarty, kalendarze oraz rollup'y zaprojektowaliśmy zgodnie z zasadą spójności.

Wizytówka, EcoKarta, Kalendarz, Rollup
\Nasze Prace